SN KULLANICI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

SİTEMİZDEN TAM OLARAK YARARLABİLMENİZ İÇİN

LÜTFEN ÜYE OLUNUZ
SN KULLANICI SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

SİTEMİZDEN TAM OLARAK YARARLABİLMENİZ İÇİN

LÜTFEN ÜYE OLUNUZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOŞGELDİNİZ

AnasayfaPAYLASİMCAFELatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
SN ÜYELERİMİZ LÜTFEN FORUMDAKİ BÜTÜN KONULARA GÖZ ATTALIM VE PAYLAŞIM YAPALIM LÜTFEN ÖNEMLE DUYURULUR (SLAYT ARŞİVİ PROĞRAM ARŞİVİ GİBİ YERLERE )-*-YÖNETİM-*-
YENİ ÜYE OLANLARIN DİKKATİNE !!! LÜTFEN PAYLAŞIMDA BULUNUNUZ KURU KURU ÜYE OLMAYINIZ LÜTFEN KONU AÇALIM

kırmızı resis mantarının faydalarııı

3 posters
YazarMesaj
fırtına
Admin
Admin
fırtına

ÜNLÜLÜK : 11

kırmızı resis mantarının faydalarııı Empty
MesajKonu: kırmızı resis mantarının faydalarııı   kırmızı resis mantarının faydalarııı Icon_minitimePerş. Nis. 23, 2009 6:21 pm

Ülkemiz sınırları içinde Tarım Bakanlığından alınan izinle üretilmeye başlanılan Kırmızı Reishi Mantarının iyi geldiği hastalıkları ve vücutta yaptığı düzenlemeleri şöyle bir gözden geçirmemiz iyi olacaktır.

Kırmızı Reishi Mantarının belirlenen süre dahilinde kullanılması durumunda;

Şeker (Diyabet) Hastalarında vücutta bulunan şeker miktarının %30 ila %40 oranında azaltarak şeker krizlerinin büyük oranda önüne geçtiği,

Kemoterapi gören hastalarda baş gösteren olumsuz yan etkileri %40 ila %50 gibi oranlarda azaltarak hastanın hem dış görünümünde meydana gelen olumsuzlukları hem de psikolojik olarak başlayan çöküntüyü önlemekte ,

Karaciğer yetmezliği ve buna bağlı olarak gelişen karaciğer hastalıklarına neden olan enzimlerin miktarını düşürmekte, bu kapsamda karaciğer dostu olarak tüketilebilmekte,

İçinde bulunan kanı sulandırıcı etki ile kan dolaşımına yardımcı olmakta ve kalbin rahatlamasını sağlamakta,

Astım hastalarında tedavi edici ve bağışıklık kazandırıcı rol oynamakta,

Bağışıklık sistemine katkıda bulunmakta, mikroplarla savaşta vücuda yardımcı olarak bağışıklık sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlamakta,

Prostat kanserine yakalanan hastalarda prostat içinde bulunan PSA sıvısında meydana gelen artışları kontrol altında tutarak, prostat kanserinin seyrini yavaşlatmakta ve tedaviye yardımcı olmakta,

Stresi yok eder, buna bağlı olarak gelişen saç dökülmesi, uykusuzluk, halsizlik, sinirlilik gibi durumları bertaraf ederek daha sağlıklı bir yaşamın temellerini oluşturur,

Uyku düzenine katkıda bulunarak uyku bozukluklarını gidermekte, uykusuzluğa bağlı olarak oluşan rahatsızlıkları asgariye indirmektedir…

Bu yazdıklarımızın ışığında Kırmızı Reishinin hangi hastalıklara iyi geldiğini veya vücutta hangi işlevlere yardımcı olarak daha iyi noktaya taşıdığına maddeler halinde bakacak olursak:

Kanser

Yaşlanmayı Geciktirir

Saç Dökülmesi

Fiziksel Görünüşünüze

Bağışıklık Sisteminize

Beden ve Ruh Sağlığına

Boşaltım Sistemi

Sinir Sistemi

Solunum Sistemi

HIV / AIDS Hastalıgı

Kan Dolaşımı

Kas ve Kemik Sistemi

Antibakteriyel

Antiviral

Antiülser

Antialerjik

Antidepresant

Antioksidant

Ağrı kesici

Ateş düşürücü

Karaciğer

Katarakt

Obezite

Romatizma

Nefrit

Alzheimer

Astım

Bronşit

Depresyon

Epilepsi

Hemeroit

Hepatit

Akciğer koruyucu

Kırmızı Reishi mantarı düzenli olarak kullanıldığı takdirde yukarıda sayılan rahatsızlıkların yanında henüz etkisi tam olarak kanıtlanmayan birçok hastalıkta da hem koruyucu, hem düzenleyici hem de tedavi edici etkiye sahiptir.

Kırmızı Reişhi mantarı hastaların tedavisinde kullanılması durumunda 6 gr, hasta olmayan ve sadece vücuda katkı amacıyla kullanımlarda 1-3 gr olarak alınmaktadır. Günlük olarak alınan bu oranlar 15 gün sonunda etkisini göstermeye başlamaktadır.

Halkımız arasında henüz tam olarak kabul görmese de çok yakın zaman da ülkemizde de hastalıkların tedavisinde önemli bir yere sahip olacağı kesin. Bu konuda özellikle Çukurova Üniversitesi’nde yürütülen çalışmalar gerçekten takdire şayan.

Geçmişten gelen bir Lokman Hekim kültürüne sahip olmamız nedeniyle doğadan gelen sağlığa inancımız her zaman tam olmuştur. Yüz binlerce yıl önce yaşadığına inanılan Lokman Hekimin her derdin devasını doğada bulmuş olduğu, bitkilerle konuşup onların hangi dertlere derman olduğunu öğrendiği efsaneleriyle yaşamış bir toplum olmamız nedeniyle doğadan gelen hemen hemen her şeyi kabul etmekte ve inanarak kullanmaktayız.

İçerdikleri çok çeşitli vitamin, mineral, enzim ve amino asitler sayesinde gerçekten de birer sağlık deposu olan doğal ürünler halkasında çok kısa süre sonra kırmızı reishi’de tam olarak yerini alacaktır. Araştırma ve üretim safhalarının sorunsuz olarak devam ettiği ülkemizde kısa sürede ismini duyurarak daha geniş kitlelere ulaşacağına inanmaktayız.

Zorlu üretim ve saklanma koşullarından sonra fincanımızla buluşan Kırmızı Reişhi için söylenecek son söz sanırım Uzakdoğu’da da söylenilen ismiyle o bir ölümsüzlük mantarı. Gerçek manada sonsuz hayatı sunmasa da vücut için yeterli zamanı sağlamakta…
http://paylasimcafe.eniyiforum.net
drakula
ÜYE
ÜYE
drakula

ÜNLÜLÜK : 0

MesajKonu: Geri: kırmızı resis mantarının faydalarııı   kırmızı resis mantarının faydalarııı Icon_minitimePerş. Nis. 23, 2009 6:29 pm

eline sağlıkkkkkkk
sevimli
ÜYE
ÜYE
sevimli

Nerden : aşk meş sokağı cadddei sevgilim sokağı no aşkım la ben
ÜNLÜLÜK : 0

MesajKonu: Geri: kırmızı resis mantarının faydalarııı   kırmızı resis mantarının faydalarııı Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 8:10 am

ewt tşk ederimmm cnm benim

kırmızı resis mantarının faydalarııı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kırmızı Gül